
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| RoHS | Compliant |
| Min Supply Voltage | 1.5 V |
| Max Supply Voltage | 10 V |
| Threshold Voltage | 3.1 V |
| Number of Voltages Monitored | 1 |
| Watchdog Timer | No Watchdog |
| Reset | Manual Reset |
| Type | Voltage Supervisory |
| Reset Timeout | 619 ms |
| Accuracy | 1 % |
| Packaging | Reel |
| Output Type | Active Low, Open Drain |
Stock: 64
Distributors
pcbx
Unit Price$0.63408
Ext.Price$0.63408
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.63408 | $0.63408 |
| 10 | $0.61901 | $6.19010 |
| 25 | $0.61397 | $15.34925 |
| 50 | $0.60897 | $30.44850 |
| 100 | $0.60402 | $60.40200 |
